از عوامل موثر در قیمت عسل واقعی چه می دانید؟

از عوامل موثر در قیمت عسل واقعی چه می دانید؟

مقدمه قیمت عسل واقعی

عسل اولین و قدیمی‌ترین ماده شیرینی است که مورد استفاده انسان قرار گرفته است. این ماده حاوی قندهای گلوکز و فروکتوز، مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم و ویتامین‌هایی گروه B بوده و کمی مس و روی نیز در آن دیده شده است. مقدار این مواد در نسبت‌های مختلف، در تعیین کیفیت عسل نقش مهمی دارند. امروزه با افزایش مصرف عسل و تنوع آن، یکی از مؤلفه های اصلی تعیین قیمت عسل واقعی، کیفیت آن است.

عوامل موثر در قیمت عسل واقعی

• رنگ عسل

رنگ عسل، تأثیر مثبتی در قیمت آن دارد و تنوع گل مهم‌ترین عامل در ایجاد یک عسل باکیفیت است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند عسل با کیفیت باید بسیار شفاف باشد، اما این درست نیست. عسلی که حاوی مقدار زیادی گرده باشد، رنگ تیره دارد.

• طعم واقعی

به دلیل تمایل مصرف‌کننده به عسل کمتر شیرین، اگر عسل بیش از حد شیرین باشد، می‌تواند در قیمت عسل واقعی تأثیرگذار باشد. چراکه اگر تغذیه زنبورعسل با محلول شکر و آب صورت بگیرد، عسل خوبی به دست نخواهد آمد. امروزه بسیاری از محصولات غذایی ازجمله عسل با شربت ذرت، نیز شیرین می‌شوند. قبل از خرید محصول باید برچسب روی ظرف عسل را بخوانید تا بدانید چه محصولی را خریداری می‌کنید. بسیاری از این محصولات همچنین حاوی مواد نگه‌دارنده، شربت قند، آرد و نشاسته هستند.

• حفظ مواد مغذی

عسل مرغوب عسلی است که هیچ تغییری در مواد اصلی آن ایجاد نشده باشد و باید محتوای آب آن کمتر از ۱۸ درصد باشد، اگر میزان آب در عسل زیاد باشد باعث از بین رفتن طراوت آن می‌شود. باید حداقل فرآوری بر روی عسل انجام شود تا تقریباً تمام آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی آن حفظ شود و بر طعم و کیفیت غذایی آن تأثیر اساسی نگذارد.

• تایید سلامت عسل

اگر محیط اطراف زنبورستان به میکرب یا مواد شیمیایی آلوده باشد، ممکن است در هنگام جمع‌آوری شهد به عسل منتقل شود. پس از خرید عسل از زنبورداران باید آزمایش‌های لازم صورت گیرد تا سلامت عسل تأیید شود. عوامل دیگری که در قیمت عسل واقعی نقش مهمی دارند شامل میزان تولید عسل در سال، تقاضای مصرف‌کننده، نوع عسل وارداتی یا داخلی، نوع بسته‌بندی و رایحه هستند.

نتیجه گیری قیمت عسل واقعی

قیمت عسل واقعی در شهدیسان با توجه به فاکتورهای مهم ازجمله آزمایش‌ها و تست‌های مربوطه تعیین می‌شود. این مرکز، عسل خالص و واقعی را با تضمین فروش در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. با خرید عمده از این مجموعه علاوه بر یک خرید باکیفیت، می‌توانید عسل را باقیمت واقعی تهیه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.