قیمت عسل مانوکا در بازار ایران

قیمت عسل مانوکا در بازار ایران

قیمت عسل مانوکا به دلیل غیر ایرانی بودن آن نسبت به عسل های ایرانی بیشتر می باشد. این عسل در بخشی هایی از کشورهای استرالیا و نیوزیلند، از درخت مانوکا و به وسیله زنبورهای عسل بومی این مناطق تولید می شود. این عسل به دلیل طعم و خواص فوق العاده خود مورد توجه افراد در سراسر دنیا قرار گرفته و به همین دلیل در ایران نیز مشتریان و علاقمندان زیادی دارد. این محصول سرشار از مواد و ویتامین های مختلف است که از جمله آنها می توان به ویتامین های گروه ب، کلسیم، مس، آمینو اسید، منیزیم، منگنز، فسفر،پتاسیم و روی اشاره کرد.

مهمترین خواص عسل مانوکا

• کمک به اختلالات گوارشی

• کمک به سلامت و جوانی پوست

• درمان جاهای سوختگی و زخم با استعمال

• درمان زخم معده

• جلوگیری از پوسیدگی دندان و ورم لثه

• مقابله با عفونت های باکتریایی استافیلوکوک

قیمت عسل مانوکا در بازار ایران

عوامل موثر بر قیمت عسل مانوکا و نکات مهم در مورد خرید آن

قیمت عسل مانوکا در بازار ایران به دلیل وارداتی بودن این محصول رابطه مستقیمی با قیمت ارز دارد و از آنجائیکه در سالیان اخیر قیمت ارز در کشور بالا رفته است، به همین دلیل قیمت این عسل بالا می باشد. اما به طور کلی واردات عسل به ایران ممنوع و در بعضی بازه ها محدود می باشد، به همین دلیل تعرفه واردات آن بالا می باشد و به همین دلیل قیمت عسل های وارداتی نسبت به عسل های طبیعی ایرانی بسیار بالاتر است. با این تفاسیر مشخص می شود که خرید آن از مراکز فروش عسل مانوکا جز در مواقع ضروری و احتیاج مقرون به صرفه نمی باشد.

قیمت عسل مانوکا در بازار ایران

قیمت عسل مانوکا تنها نکته ای نیست که در خرید این عسل نیازمند توجه است. در هنگام خرید این عسل باید به اصل بودن آن نیز توجه کرد. متاسفانه امروزه مراکز و افراد مختلفی در زمینه فروش این محصول فعالیت دارند و در وقع بسیاری از عسل هایی که در ایران با نام عسل مانوکا به فروش می رسند، عسل اصل نبوده و در واقع گاهی همان عسل های طبیعی ایرانی هستند. به همین دلیل توصیه می شود به هر فروشنده این عسل اعتماد نکنید و به این نکته توجه داشته باشید که تهیه این عسل با کیفیت اصل و عالی در ایران کار سخت و در برهه هایی از زمان ناممکن است.

قیمت عسل مانوکا در بازار ایران

بهترین قیمت عسل مانوکا در بازار

قیمت عسل مانوکا در بازار فروش را می توان از واردکنندگان محدود این عسل استعلام گرفت. توصیه بر این است که خریداران این عسل به جای آن از نمونه های ایرانی عسل طبیعی استفاده کنند. برای مثال در صورت یافتن نوع اصل عسل مانوکا کیفیت بهداشتی و تازگی آن مورد شک و تردید است و ممکن است در صورت مصرف نوع آلوده آن، آسیب های جدی به بدن وارد شود. به همین دلیل توصیه می شود خریداران این عسل به جای هزینه های بیشتر و مراجعه به مراکز بی هویت فروش عسل مانوکا سعی کنند عسل های طبیعی ایرانی را خریداری کنند که کیفیت، قیمت و خواص بهتری دارند. یکی از مراکز و مجموعه هایی که می توانید انواع عسل طبیعی ایرانی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه کرد، مجموعه عسل شهدیسان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.