انواع عسل ها

انواع عسل را بشناسیم

انواع عسل

 همانطور که گل ها از لحاظ اندازه، رنگ، شکل و بو باهم تفاوت دارند عسل تولیدی از شهد آنها نیز هم باهم متفاوت اند. و انواع عسل مختلفی وجود دارد. وهر عسل  عطر و طعم خاص خود را دارد. عسل ها با دارا بودن ویژگی های متفاوت تا حدود زیادی می تواند از سایر غذاها و داروها متمایز باشد.انواع عسل را میتوان به اشکال ذیل طبقه بندی کرد.

 بر اساس زمان تولید:

عسل بهاره: به عسلی گفته می شود که در اواسط تا پایان فصل بهار برداشت می شود. این عسل از گل هایی مثل مرکبات، درختان میوه، اقاقیا، کنار و… به دست می آید.

عسل پاییزه: به عسلی گفته می شود از اواسط تابستان تا اوایل پاییز به دست می آید. مقدار برداشت این عسل از عسل بهاره کمتر است. مثل عسل آویشن.

بر اساس منبع شهد گل:

عسل تک گل:

عسل تک گل فقط از یک نوع گل به دست می آید و خاصیت همان یک گل را دارد. به دست آوردن عسل تک گل سخت تر از به دست آوردن عسل چند گل است. این عسل بیشتر در استان های پر گل قابل برداشت است برای مثال همه ی گل های یک دشت را گون تشکیل داده است در نتیجه عسل همه ی کندوهای آن دشت را عسل گون می باشد.

عسل چند گل(چهل گیاه) یا عسل دارویی:

این عسل از شهد گل های متعددی تهیه می  شود و خواص گل های بیشتری را در خود دارد از همین رو بسیار مقوی می باشد. این عسل در استان های کویری مثل یزد به فراوانی وجود دارد.

بر اساس منطقه ی تولیدی عسل:

عسل نواحی و دشت های مختلف با توجه به پوشش گیاهی و آب و هوایی خاص خود از سایر مناطق متفاوت است و دارای رنگ، بو و طعم خاص خود هستند.

بر اساس رنگ عسل:

رنگ عسل گلهای مختلف بایکدیگر متفاوت است و یکی از راه های شناسایی ابتدایی عسل های مختلف توجه به رنگ آنها می باشد. اغلب، عسل های تیره رنگ دارای خواص و املاح معدنی بیشتری هستند. برای مثال:

عسل بهار نارنج (زرد طلایی)  عسل نارون( قهوه ای ) عسل آویشن( قرمز عقیقی)  عسل انواع میوه ها( زرد مایل به قهوه ای)

عسل تک گل

بر اساس نحوه ی برداشت و تهیه ی عسل:

عسل مایع یا شهد، عسل کریستالیزه شده یا شکرک زده، عسل شان یا عسل مخلوط که حاوی تکه های موم و عسل مایع است.

بر اساس نحوه ی تولید عسل:

عسل طبیعی:

عسلی که از از شهد گلها به دست می آید ،عسل طبیعی گفته می شود ؛حال اگر زنبور از شیره ی شکر یا قند به جای شهد گل برای تولید عسل استفاده کند نمی توان به آن عسل طبیعی گفت.

شما می توانید از شهدیسان ؛عسل طبیعی را باتضمین وطیب خاطر دریافت کنید.همین حالا سفارش خود را ثبت فرمایید.

ثبت سفارش محصول

عسل تغذیه ای:

در عسل تغذیه ای ،زنبور داران عسل را از تغذیه ی مصنوعی زنبور ها با شکر یا شیره ی انگور یا توت به دست میاورند.  عسل تغذیه ای دارای عطر و بوی مطبوعی نیست و از نظر خاصیت، خواص عسل طبیعی و گل های مختلف را ندارد. گاهی عسل را با شکر یا گلوکز به شیوه هایی مخلوط میکنند و به فروش می رسانند که یکنوع تقلب در تولید عسل محسوب میشود.

عسل مصنوعی ( تقلبی):

عسل مصنوعی ؛عسلی است که بدون دخالت زنبور ها و به وسیله ی انسان از محلول قندی و با کمک مواد شیمایی مختلف تولید میشود. عسل مصنوعی بویی شبیه بوی نبات یا نبات سوخته دارد و طعم و بوی عسل طبیعی را ندارد.

عسلک:

بعضی از حشرات در طبیعت ضمن استفاده از شیره ی پرورده ی گیاهان مواد قندی ای تولید میکنند و از خود برجای میگذارند. در صورتی که مواد قندی در دسترس زنبور ها در محیط کم شود زنبور ها به استفاده از این مواد قندی روی میاورند و پس از فراوری و تبدیل به عسل در شان ذخیره میکنند. این عسل که عسلک نامیده میشود از نظر طعم بو و خاصیت از عسل طبیعی ضعیف تر میباشد و رنگی تیره تری دارد. این عسل برای تغذیه ی زنبور ها مناسب نیست و باعث مرگ و میر نوزادان انها میشود و از نظر املاح و ترکیبات موجود با عسل طبیعی متفاوت است.

عسل سمی:

بعضی عسل ها دارای ترکیباتی هستند که برای انسان ها و دیگر جانوران سمی و مسموم کننده است و عوارضی مثل اسهال استفراغ سرگیجه و عدم تعادل برای انسان به همراه دارد. این نوع عسل ها برای خود زنبور ها سمی نبوده و از انها برای تغذیه و تولید موم استفاده میکنند. مطالعات نشان داده است که عسل های حاصله از گل های سمی ای مثل خرزهره، بنکدانه، شوکران، گل پنجه اعلی و … برای انسان سمی نیستند. عسلی که بوییدنش باعث سرفه و عطسه میشود یا گلو را میسوزاند و باعث گیجی میشود سمی میباشد و از خوردن ان باید اجتناب کرد.

عسل رادیو اکتیو:

این نوع عسل از گیاهانی به دست میاید که در خاک انها مقداری رادیوم وجود دارد بنابراین با استفاده ی زنبور ها از شهد این گیاهان مواد رادیواکتیو وارد عسل شده و با قرار دادن فیلم های عکاسی مخصوص در اطراف ظرف عسل و یا استفاده از پرتو سنج ها قابل تشخیص و شناسایی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.