عوامل مؤثر در قیمت عسل نیمه تغذیه

عوامل مؤثر در قیمت عسل نیمه تغذیه

مقدمه قیمت عسل نیمه تغذیه

عسل یکی از مواد مغذی به‌شمار می‌آید که حاصل فعالیت‌های شبانه‌روزی زنبورهای عسل است. برای این که عسل تولید شود هر زنبور عسل باید ۴ میلیون بار بر روی گل‌ها و گیاهان بنشیند و شهد آنها را جمع‌آوری کند. به‌همین دلیل تولید عسل طبیعی، هم به پوشش گیاهی غنی نیاز دارد و هم باید مدت‌زمان زیادی برای آن صرف کرد. ازاین‌رو زنبورداران به‌منظور تولید عسل بیشتر و سریع‌تر، از یک روش دیگر استفاده می‌کنند. این عسل با نام عسل تغذیه‌ای یا عسل نیمه تغذیه شناخته می‌شود. قیمت عسل نیمه تغذیه در مقایسه با عسل طبیعی، تفاوت دارد. به‌منظور آشنایی با این عسل و عوامل مؤثر در قیمت‌گذاری آن، مطالعه این مطلب خالی از لطف نخواهد بود.

عسل نیمه تغذیه چیست؟

زنبورداران، کندوهای زیادی را نگهداری می‌کنند و با فروش عسل تولید شده در آنها، امرار معاش می‌کنند. اگر قرار باشد در این کندوها، عسل به‌صورت طبیعی تولید شود باید به پوشش گیاهی غنی دسترسی داشته و مدت‌زمان زیادی منتظر ماند. این موضوع باعث می‌شود تا زنبورداری، صرفه اقتصادی نداشته باشد. به‌همین دلیل زنبورداران در کنار کندوها، محلولی از آب و شکر تهیه می‌کنند. زنبورهای عسل می‌توانند در صورت نیاز از این محلول تغذیه کنند. به‌همین سبب هم عسلی که تهیه می‌شود برخلاف عسل طبیعی، دارای ساکارز بیشتری خواهد بود. همچنین این محصول، دیگر خواص و ویژگی‌های عسل طبیعی را ندارد. ازاین‌رو قیمت عسل تغذیه‌ای، پایین‌تر از عسل‌های طبیعی است. اکثر عسل‌هایی که در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند از این نوع عسل هستند.

عسل نیمه تغذیه چیست؟

عوامل مؤثر در قیمت عسل

قیمت عسل نیمه تغذیه براساس خواص و ترکیبات آن، تعیین می‌شود. اگر زنبورهای عسل به‌صورت کامل از محلول آب و شکر استفاده کنند، عسلی که تولید می‌شود دارای ساکارز بسیار بالایی بوده و عسل از نوع تغذیه‌ای خواهد بود. این عسل، خواص آن‌چنانی ندارد و ازنظر ارزش غذایی هم در سطح پایینی قرار می‌گیرد. ازاین‌رو قیمت آن نیز پایین خواهد بود؛ اما به‌دلیل این که در تولید عسل‌های نیمه تغذیه‌ای هم از شهد گیاهان و هم محلول آب و شکر استفاده می‌شود، کیفیت قابل‌قبولی خواهند داشت. خواص این نوع عسل‌ها هم به عسل طبیعی نزدیک بوده و هم به سبب قیمت مناسبی که دارند همه اقشار جامعه می‌توانند آن را خریداری کرده و مصرف کنند.

نتیجه‌گیری قیمت عسل طبیعی بدون تغذیه

برای این که از کیفیت عسل طبیعی مطمئن باشید، بهتر است آن را از مراکز معتبر خرید کنید. برند شهدیسان از جمله برندهای فعال در حوزه تولید و فروش عسل‌های بدون تغذیه‌ می باشد. کیفیت این محصولات در حد بسیار بالایی قرار دارد و به‌صورت تضمینی به فروش می‌رسند. قیمت عسل های بدون تغذیه  در این برند به‌صورت کاملاً منصفانه تعیین می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.