خرید عسل مانوکا

نکاتی در مورد خرید عسل خارجی(مانوکا) در ایران

مقدمه

خرید عسل خارجی یکی از دغدغه‌هایی است که به دلیل برخی شایعات در میان کاربران رواج پیدا کرده است. در این مقاله سعی داریم نکته‌های مهمی را برای این منظور بیان کنیم. کسانی که ب نبال خرید این عسل با قیمت‌های بالا هستند، بایستی دلیلی منطقی برای این امر داشته باشند. اما آیا دلیل برای این موضوع وجود دارد؟

 

آیا کیفیت این عسل با عسل‌های داخلی تفاوتی دارد؟

تنها عسل خارجی شناخته شده و در دسترس در بازار ایران، عسل مانوکا است. این عسل اصالتاً مربوط به کشور نیوزلند بوده و از گلی به همین نام گرفته می‌شود. اولین و شاید هم اصلی‌ترین دلیلی که برخی از کاربران برای خرید عسل خارجی بیان می‌کنند، تضمین بودن کیفیت این عسل‌ها است. واقعیت این است که عسل خارجی در مقایسه عسل‌های طبیعی برتری از نظر کیفیت ندارند که شاید از برخی انواع عسل‌های ایرانی کیفیت و خواص پایین‌ترین هم داشته باشند.

از این رو عدم دسترسی برخی کاربران به عسل طبیعی و ارگانیک را نباید به پای تفاوت کیفیت میان عسل‌های داخلی و خارجی گذاشت. البته شایان ذکر است که به دلیل وجود عسل‌های خارجی تقلبی خیلی زیاد در بازار، تهیه این عسل‌ها ریسک بالاتری هم به دنبال خواهد داشت.

 

خواص عسل خارجی در مقایسه با عسل‌های داخلی

از نظر خواص عسل‌های خارجی طبیعی فرق چندانی با عسل داخلی ندارند. بسته به کیفیت عسل و نوع گل مورد استفاده برای تولید آن، در برخی از گونه‌های عسل‌های داخلی شاهد کیفیت بسیار بالاتری هم هستیم.

 

آیا خرید عسل مانوکا مقرون به‌صرفه است؟

خرید عسل خارجی اگر با فرض دسترسی به کیفیت اصلی آن صورت بگیرد، از نظر قیمتی اصلاً برای کاربران به‌صرفه نخواهد بود. زیرا این عسل‌ها برای رسیدن به دست مشتری علاوه بر موارد مربوط به ارز و نوسانات آن، بایستی از زیر دست چندین دلال هم عبور کنند که این امر باعث افزایش شدید قیمت این محصولات می‌شود.

 

خرید عسل تضمین شده با قیمت مناسب

خرید عسل طبیعی داخلی به صورت تضمین شده و با گارانتی و به همراه برگه آزمایشگاه می‌تواند راهکاری کاربردی برای کاربرانی باشد که به دنبال خرید عسل خارجی تنها به دلیل عدم دسترسی به عسل طبیعی ایرانی هستند. در شهدیسان این امکان برای کاربران فراهم آمده تا عسل طبیعی را به صورت تضمین شده  و با قیمت مناسب به صورت عمده فروشی در اختیار داشته باشند.

خرید عسل مانوکا

خرید عسل مانوکا

 

جمع‌بندی

کاربرانی که برای خرید عسل طبیعی سؤالاتی در ذهن دارند می‌توانند با ما در شهدیسان تماس گرفته و نقطه نظرات خود را مطرح کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.