خرید عسل رس

خرید عسل رس بسته

مقدمه

خرید عسل رس فرصتی است تا کاربران خود را از محصولات غیر ارگانیک و کارخانه‌ای رها سازند. عسل رس در واقع همان عسل اولیه است که از زنبور گرفته شده و هیچ فرآوری در آن اتفاق نیفتاده است. عسل‌های بازاری بعد از ورود به کارخانه حرارت داده می‌شوند و بعد برای فروش عرضه می‌گردند. اما عسل خام و اولیه را عسل رس بسته می‌نامند که تمام آنزیم‌ها و خواص عسل هنوز در آن وجود دارد.

علت خرید عسل رس چیست؟

شاید با خود بیندیشید که چرا باید دنبال خرید این نوع عسل باشیم؟ عسلی که در کارخانه حرارت داده می‌شود، بسیار شفاف و یکدست شده و چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌نماید. این نوع عسل اما هیچ خاصیتی ندارد. چه برای استفاده برای خوردن و چه استفاده برای ماسک و درمان‌های طبیعی، همه خواص مورد نیاز خود را از دست داده است. در حالی که این نوع عسل این‌چنین نبوده و هنوز ماهیت طبیعی بودن خود را از دست نداده است. از این رو خرید عسل رس گزینه بهتری برای کاربران است.

چرا کاربران به دنبال عسل کارخانه‌ای می‌روند؟

اما سؤال اساسی دیگر اینجا است که با وجود اینکه کاربران از ماهیت عسل‌های کارخانه‌ای آگاه هستند و همچنین کیفیت عسل رس را نیز می‌شناسند، باز تمایل به خرید نمونه‌های کارخانه‌ای آن دارند؟ دو دلیل مهم برای این موضوع می‌توان به شرح زیر برشمرد:

  • عسل کارخانه‌ای جذابیت‌های دیداری بیشتری دارد و به اصطلاح بیشتر تو چشم است.
  • عسل‌های رس بعد از مدتی ممکن است شکرک بزنند ولی عسل کارخانه‌ای به دلیل حرارت دیدن این مشکل را نخواهند داشت.

در حالی که در اکثر کشورهای جهان خرید عسل رس بسته اولویت بیشتری برای کاربران دارد در ایران این موضوع در حال حاضر برعکس است.

خرید عسل رس

خرید عسل رس

آیا عسل رس همان عسل طبیعی است؟

طبیعی بودن عسل به موارد مختلفی بستگی دارد. در صورتی که برای تغذیه زنبورها از شکر استفاده نشده باشد، عسل رس حاصل طبیعی خواهد بود. از این رو برای خرید عسل رس طبیعی بایستی از منبع مطمئن استفاده کنید. هرچند عسل رس بسته که زنبور آن شکر خورده باشد، باز از عسل کارخانه‌ای کیفیت بهتری خواهد داشت.

جمع‌بندی

با موارد مهم درباره عسل رس آشنا شدیم و همچنین تفاوت‌های عمده آن را با عسل کارخانه‌ای دیدیم. برای استفاده از عسل به عنوان یک ماده مغذی و پرخاصیت، خرید  این نوع عسل می‌تواند بهترین گزینه باشد. استفاده از نمونه‌های کارخانه‌ای و حرارت دیده عسل هیچ خاصیتی برای ما به دنبال نخواهد داشت.

جهت مشاوره رایگان واطلاعات بیشتر با کارشناسان شهدیسان تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.